Geolovski piknik, reloaded
Zgodilo se je natanko to, kar smo napovedali v zaključku poročila z Geolovskega piknika 2017: Zemlja je obkrožila Sonce in spet prišla v položaj, ko so dnevi na severni polobli najdaljši. To je čas za konec šole, predpočitniška druženja, izlete, piknike, … Piknike? Je kdo rekel piknike? Imamo na voljo dovolj velik prostor s hladilnimi napravami, primerno velikim žarom, igriščem in parkiriščem, pa še nekaj miz in klopi? Pod streho, če bo treba? Imamo. Pa veselje do druženja z drugimi geolovci? Nikoli vprašljivo. Torej? Dogodek Geolovski piknik 2018 je šel v objavo.
No, v resnici ni šlo tako na horuk. Od lanskega piknika smo ostali nekaj malega dolžni pri organizaciji, zato smo letošnjega načrtovali ob učenju na lastnih napakah. Skoraj celo leto smo zbirali nagrade za srečolov in ideje, kako dogodek izpeljati še bolje. Bližje kot je bil dogodek, več je bilo enih in drugih. Več je bilo tudi geolovcev in geolovk, ki so bili tako ali drugače vpleteni v pripravo in organizacijo. Prednaročilo klubskih majic in drugih tekstilnih izdelkov smo uspeli izpeljati tako, da je bilo naročeno na voljo za prevzem prav na pikniku. Nevihte, ki so skoraj vsak dan v juniju stresale kokoško, so se umirile. Praktično nič ni moglo iti narobe.
Prvi udeleženci, ki so na prostor ob hipodromu v Vrbljenah pod Krimom na robu Ljubljanskega barja prišli že malo pred poldnevom, so videli samo brbotajoč golaž. Morda jim je kaj o dramatičnih zapletih prejšnjih dni prišlo na uho ob aperitivu dobrodošlice (dokler ga je še kaj bilo). Dan prej smo naenkrat ostali brez hladilnih naprav, tudi žar je bil vprašljiv. Pa dobavitelj majic je poklical, da se izdelava utegne zavleči. Kaj se bo še zgodilo? 😱 Na srečo se je vse uredilo. Tekstilne izdelke smo še tople iztrgali direktno iz rok tiskarja, eno hladilno vitrino so posodili gasilci iz sosednje vasi, dodatne možnosti hlajenja so se pokazale čez cesto pri znancu enega od organizatorjev. Ekipa Geobunkelj.si s trgovinico z geolovskimi potrebščinami je prišla točno kot japonski vlak, prišel je tudi Samo s svojimi unikatnimi lesenimi sestavljankami in eksotičnimi glasbili. Vrvi za plezanje na drevo so bile napete, zipline in slackline na svojem mestu. 😀
Golaž dobrodošlice (in njegov veganski alter ego) smo tokrat začeli deliti ob napovedani uri. Geolovcev je bilo vedno več, tako da je bila v nekem trenutku gneča na recepciji kar velika. Nekaj udeležencev s Hrvaške je dogodku zagotovilo mednarodno dimenzijo, kakega severnega soseda ali naključnega turista pa nismo dočakali. Eni so se skrili v senco pod skedenj, drugi so šli v uk plezanja z vrvno tehniko h Gamsku in Pustolovcu, tretji so se med klepetom umestili tako, da ni bila žeja nikoli prehuda. Otroci so okupirali igrala in žogobrcarski teren. Prevzem tekstilnih naročil je šel kot po maslu. Kar točni smo bili tudi z uradnim delom programa, žrebanjem za glavne nagrade. Letos smo se potrudili, da so bili takojšnji dobitki kar se da geolovsko uporabni. Tudi če jih niste zadeli, vam utegnejo škatlice, dnevniki, magnetki, kompleti za obnovo vsebine zaklada in še kak uporaben predmet za menjavo še to poletje priti v roke na geolovski odpravi. Dobro skriti, seveda. Glavna nagrada na velikem žrebanju, enoletna Premium naročnina na geocaching.com, je šla v roke mladega geolovca, karma je poskrbela, da je plišasti Signal končal v otroških rokah. Ko je žreb (kjer imajo eni vedno srečo 😉) razdelil še preostale sledljvčke, se je na žaru že dogajalo. Tokrat sta se peke lotila dva izkušena mojstra, tako da o kakovosti ni bilo dvoma. Ponudba je komaj dohajala začetno povpraševanje.
Piknik je vsekakor uspel v vseh pogledih. Veseli nas, da smo videli veliko novih obrazov, tudi takih, ki so bili na geolovskem dogodku prvič. In najbrž ne zadnjič. Udeležencev je bilo, vsaj glede na število ekip, manj kot lansko leto. Pogrešali smo predvsem nekaj starih geolovskih mačkov. Seveda bi si želeli, da bi bilo udeležencev vsako leto več, najbrž pa je v času tik pred počitnicami kar veliko drugih dogodkov, s katerimi »tekmujemo« za udeležbo. Računamo na to, da se bo do naslednjega leta tradicija tega dogodka še nekoliko bolj utrdila. In da se spet vidimo na Geolovskem pikniku 2019 ob podobnem času na istem (ali morda kakšnem drugem) kraju.
Fotografije sta prispevali ekipi icabrian in NiSEM, še nekaj več jih je v galeriji dogodka.