Naprej v leto 2020 (s kratkim pogledom nazaj na zboru članov SGK)
Leto 2019 izginja v daljavi. Spominka za zadnji dan starega in prvi dan novega leta sta ujeta in pospravljena na nepregledno stran, ki bi si v letu 2020 zaslužila prenovo. Najdbe preteklega leta so zabeležene in za vedno arhivirane v statistiko. Začenja se novo geolovsko leto in novih 12 mesecev stikanja za skritimi škatlicami. Tudi za Slovenski Geocaching klub velja enako. Na zboru članov 24. januarja bomo pogledali najprej nazaj na preteklo leto, nato pa kar za štiri leta naprej in izvolili organe društva za nov mandat. Člani SGK so že prejeli vabila. Vse ostale geolovce pa vabimo, da se nam pridružijo pri kovanju načrtov za leto 2020 na Ravbarskem dogodku. Imeli bomo o čem govoriti.
Za Slovenskim Geocaching klubom je po vseh merilih zelo uspešno leto. Klub je organiziral 13 dogodkov, od tega 4 CITO. Tehnična sekcija je poskrbela za družabno dogajanje tudi v mesecih, ki niso najprimernejši za druženje na prostem. Naših dogodkov se je v povprečju udeležilo 29 geolovskih ekip. Ta pogled seveda hudo izkrivi GIFF 2019, ki je bil po dolgem času domač dogodek s trimestnim številom udeleženih ekip. Kako bo šele na povprečno udeležbo vplival prvi slovenski mega-dogodek? 😉 Nanj je slab teden po objavi že prijavljenih skoraj 200 slovenskih ekip! No, nadaljujmo z lanskimi dosežki. Klub je bil pri vsaj desetih dogodkih tudi soorganizator ali vsaj pobudnik izvedbe. Med slednjimi je seveda tradicionalni čezmejni dogodek s hrvaškimi geolovci, ki so ga lani organizirali sosedi. Za družabno plat geolova smo torej poskrbeli kar dobro.
Potrudili smo se, da so imeli geolovci kaj iskati. Postavili smo dve Adventure Labs avanturi v Ljubljani in na Ptuju s pripadajočima bonus zakladoma. Obiskovalcev jima ne manjka, favoritov tudi ne. V sodelovanju s šestimi muzeji na Gorenjskem smo v okviru projekta Neverjetne gore postavili 12 zakladov, ki lahko najditeljem poleg spoznavanja kulturne dediščine Gorenjske prinesejo še dva sledljivčka. Poskrbeli smo tudi za eleganco in udobje in geolovce tudi v letu 2019 oskrbeli z majicami in kapucarji. Tudi v letu 2019 je skupina naših prevajalcev bdela nad spletiščem geocaching.com in mobilnimi aplikacijami in skrbela, da so dostopne v lepem slovenskem jeziku. Vzdrževali smo mednarodne stike tako s sedežem igre kot z geolovci, ki pogosto obiskujejo Slovenijo, pa še kakim takim, ki je prišel prvič. In za konec leta štartali še dirko sledljivčkov. Za nekatere načrte je bilo leto prekratko. Še sreča, da je letos prestopno leto in bomo tisti dodatni dan domačim geolovcem ponudili poseben geokovanec, ki smo ga skupaj z več skupinami po svetu poslali v izdelavo v začetku decembra 2019. Slovenskega filma v finalu GIFF-a sicer ne moremo šteti med svoje dosežke, kar pa ne pomeni da nanj nismo zelo ponosni.
V klubskih aktivnostih je v letu 2019 sodelovalo več članov (in tudi drugih geolovcev) kot kadar koli doslej. Poleg ostalega smo lani oddali ponudbo na javni razpis in za tri leta pridobili v varstvo močvirski travnik pri Trzinu. To je obogatilo tako družabno dogajanje kot klubski proračun. Dober glas o naših učinkovitih spopadih z invazivnimi rastlinami nam je bil pri tem v veliko pomoč. V lanskem letu smo tudi sodelovali z več drugimi nevladnimi organizacijami in lokalnimi skupnostmi kot kadar koli doslej.
Imeli pa smo tudi veliki načrt, ki smo ga smelo napovedali na geolovskem pikniku 2019. Poleteli smo zelo visoko. Iz razlogov, ki so bolj za pogovore po drugem vrčku Ravbarskega dogodka, pa smo po nekaj mesecih nizko padli in se nevarno približali trdim tlem. Zdaj seveda že veste, da nas je vztrajanje (in manjša spodbuda) pri ponovni obuditvi tega projekta konec lanskega leta spet poneslo v višave. Včeraj, 14. januarja, je dogodek, ki smo ga poimenovali geoLjubljana 2020, pridobil ikono mega dogodka. Prvič pri nas in tudi prvič v širši regiji južno od Alp. Tudi tem bo govora na zboru članov SGK.