Nekaj novosti na spletišču in v uradnih mobilnih aplikacijah
Od našega zadnjega pregleda novosti na spletišču geocaching.com je že kar nekaj časa. Takrat smo v zaključku napovedali, da se obetajo spremembe v postopku priprave opisa zaklada in oddaje v objavo. Tik pred koncem leta 2017 smo jih tudi dočakali. Najbrž ste se že tako navadili na nov vmesnik, ki je na eni strani združil urejanje opisa in lastnosti zaklada ter upravljanje z dodatnimi točkami, atributi in slikami, da o tem ni treba več posebej pisati. Kdo pa se sploh še spomni prejšnjega vmesnika?
Zemljevid, ki je vključen v obrazec, je zdaj uporabnejši. Na njem so tudi prikazane vse vidne fizične točke bližnjih zakladov, zato je izogibanje zasedenim lokacijam vsaj glede tega lažje. Končne in druge fizične točke, ki v opisih posameznega zaklada niso vidne (npr. končna točka večstopenjskega zaklada ali zaklada z uganko), pa, razumljivo, na tudi zemljevidu niso vidne. Seveda ni šlo brez razburjenja. Nekaterim ni bilo všeč, da je težavnost dogodka v novem obrazcu zaklenjena na 1, drugi so pogrešili polje za vnos povezane spletne strani, tretji posebno polje za kratek opisa zaklada. Pomembna novost je tudi, da opisa zaklada, ki je že oddan v pregled in objavo, ni mogoče več spreminjati. Če je to vendarle nujno, je treba oddajo v pregled preklicati, opraviti popravke in zaklad ponovno poslati pregledovalcu. V upanju na najboljše in čim hitrejšo obravnavo… 😈
Poleg tega je bilo v zadnjih nekaj mesecih opravljenih še nekaj funkcionalnih in kozmetičnih popravkov. Koledar dogodkov na strani s pregledom aktivnosti (Dashboard) zdaj omogoča nastavitev opazovanega področja od 1 km do 100 km okoli domače lokacije. Ste opazili nove piktograme za atribute? Prikupna deklica iz atributa za otrokom prijazen zaklad je svoje mesto prepustila figurama s prometnega znaka, atribut, ki lastnika vabi na vzdrževalni obisk, je živo rdeče barve in bolj izpostavlja popravilo. So pa na spletni strani zdaj enaki kot v mobilni aplikaciji. Premium uporabniki so se razveselili možnosti kopiranja seznamov – svojih, pa tudi javnih in deljenih seznamov drugih uporabnikov – in prikaza zakladov s seznama na zemljevidu z enim klikom. Funkcionalni popravek je doživel tudi obrazec za preverjanje rešitve pri zakladih z uganko: na sedežu igre so se odzvali na prošnje uporabnikov in omogočili vnos koordinat v eno samo polje.
Uradna aplikacija, tako za iOS kot za Android, je prišla do različice 6.1. Spremembe so posebej pri pregledu lastnosti zaklada več kot le v videzu. Gumba za prikaz namiga in pošiljanje sporočila lastniku zaklada sta pomaknjena na vrh in v sredino, saj sta, kot ugotavljajo v razvoju aplikacij, zelo pogosto uporabljana. Nov pregled lastnosti zaklada zahteva manj vertikalnega pomikanja. Vsi pomembni podatki (opis, aktivnost, atributi, slike, inventar sledljivčkov in točke) so zdaj dostopni z enim klikom iz seznama, ki ga je mogoče zajeti z enim pogledom. Ker smo si v zadnjem mesecu nalovili spominkov kot že dolgo ne, so zdaj ti v aplikaciji končno prikazani v polni velikosti. Kdor je pozorno pogledal zgornjo sliko, pa je opazil še eno novost (če lahko tako rečemo povratku na staro): poimenovanje velikosti zaklada je spet takšno, kot je že vseskozi v uporabi na spletišču.
Če redno berete naše mesečne okrožnice, ki jih dobivate na svoj e-naslov, potem ste z večino teh novosti že seznanjeni. Iz okrožnic boste izvedeli tudi za novosti v zvezi s spletiščem in aplikacijami, ki jih Geocaching HQ napoveduje za pomlad in poletje. Če boste kaj spregledali, pa bomo vse skupaj seveda povzeli še v prispevku.